Teppanyaki

TEPPANYAKI

ALL YOU CAN EAT ( Sněz co můžeš)

Každé úterý a čtvrtek v restauraci Samurai/ Every Tuesday and Thursday at Samurai

Cena / price 800 Kč za 1 osobu / for 1 person
Děti do 12 let zdarma, děti nad 12 let 400 Kč / Children below 12 years old free of charge, children older 12 years 400 CZK

Teppanyaki je způsob přípravy pokrmů přímo před hostem na speciálně upravených stolech s digestoří. V severní Americe se tomuto způsobu stolování říká také „hibachi“.

Teppanyaki vzniklo ve čtyřicátých letech minulého století v Japonsku a odtud se v šedesátých letech rozšířilo do Ameriky. Proslavilo se díky restauračnímu řetězci Benihana. Právě tam obohatili teppan o show, kterou zruční kuchaři předvádí. Chcete-li oživit Vaše obchodní jednání, překvapit rodinu nebo přátele něčím originálním, je právě pro Vás teppan tou pravou volbou. Teppanyaki se od tradiční japonské kuchyně velmi liší. Jako první se připravuje zelenina, následuje Vámi vybraný druh masa a nakonec se podává rýže doplněná miso polévkou. Pokud si k rýži dáte ještě skleničku švestkového vína, zažijete skvělou harmonii chutí. Večeři pak završí osvěžující talíř z čerstvého ovoce. Pokrmy se připravují postupně, abyste mohli všechny chutě postupně a v klidu ochutnat.

Vybrat si můžete mezi kuřecím, hovězím a vepřovým masem. Dále nabízíme krevety, mušle sv. Jakuba či lososa.